Zvaniet vai rakstiet mums +371-29610402, info@pmc.lv

Akcijas

Melnas piektdienas piedāvājums!

20. Novembrī 2018


Melnas piektdienas piedāvājums!

Zvani periodā no 20. līdz 24. novembrim un pieraksties uz jauno trihopigmentācijas procedūru un saņem 25% atlaidi !!! (nepieciešama iepriekšēja konsultācija)

Tālrunis pierakstam +371-29610402


Būt par plikgalvi un nekreņķēties!

10. Oktobrī 2017


Raksts no 3ade.lv portāla
http://3ade.lv/lv/but-par-plikgalvi-un-nekrenketies-3822.html
Autore: Almaza Pirha, 04.02.2017


«Attiecībā uz izskatu vīrietim ir jāievēro mērs – labi izskatīties vēl nenozīmē, ka jākļūst par pastāvīgu skaistuma salona apmeklētāju»
-  pauž nerakstīts džentlmeņa likums. Nost ar glancēto žurnālu sludinātajām dogmām un cekuliem uz pieres!

Jāsaka atklāti – man personīgi stiprā dzimuma pievilcība nav mērāma frizūras kuplumā. Drīzāk pretēji – raugoties uz plikgalvi «cietā rieksta stilā» bez jebkādām auglības pazīmēm uz galvas – rodas priekšstats, ka šāds vīrietis ir visās jomās veiksmīgs un profesionāli realizējies. Un par veselības problēmām man pat ienāktu prātā. Vēl pirms gadiem pieciem plikgalvis bijis brutalitātes sinonīms – šo tēlu paguvuši pielaikot teju visi slavenākie Holivudas aktieri. Lai gan uz brīdi cekulu ataudzējis pat visvarenais Konors Makgregors, drīz vien viņš atskārta un noskuvās teju „uz nullīti”.

Glamūrīgais karaļnama pāžs – tēls, kas nu jau labu laiku ir sevi izsmēlis. Stiprā dzimuma skatījumā jo īpaši. Pucēšanās no rītiem, Ķīnas ābece matu kopšanas arsenālā un nemitīga panikas sajūta: vai neesmu vēl nosirmojis, vai mati vēl ir savā vietā? Neaicinu skūties pavisam un uz neatgriešanos. Taču, ja nu sagadījies tā, ka daba guvusi virsroku – nav iemeslu panikai! Daiļā dzimuma mīlestība no tā nemazināsies. Ja vīrietis izskatās kopts, vesels un par sevi pārliecināts, garām nespēs paiet neviena – pat tad, kad uz galvas nepaliks ne mata. Māc šaubas? Pajautā dāmām apkārt!

Ko īsti mēs par plikgalvību zinām – tas ir veiksmīguma indikators, mode vai arī saslimšanas un ģenētikas sekas?

2013.gadā vācu pētnieki veikuši vērienīgu plikgalvības ietekmes pētījumu uz psihomātiku un noteikuši, ka pat neliels matu zuduma skaits spēj izraisīt «strauju emocionālo kritumu, zemāku pašvērtējumu un dzīves kvalitāti, kā arī psiholoģiskos traucējumus». Taču kā vīrietim celt pašvērtējumu, ja viņš uz savas problēmas ir ieciklējies?


PLIKGALVĪBA un MODE

Mode ir nepārraujami saistīta ar cilvēces vajadzībām. Lai gan dažkārt tā vien šķiet, ka šampūnu un matu kopšanas līdzekļu ražotājiem vīrietis kalpo tikai un vienīgi par komerciālā labuma gūšanas objektu. Par varītēm tiek uzspiesta ideja: būs mati – būs arī laime! Vai pilnībā pakļauties modei ir vērts? Un kurš tajā ir galvenais varonis? Simpātisks 20 gadus jauns puisis, kura vienīgais nopelns ir zīmēties uz mēles? Vai nu tomēr varonis – īsts vīrietis: biznesmenis, militārists, ugunsdzēsējs – kas mīl dzīvi un to, ko viņš dara? Manā skatījumā mūsdienu varoņi ir tieši šādi vīrieši!


Fashion žurnālista Romāna Kemela komentārs: 
«Plikgalvji ir apveltīti ne vien ar augstām intelektuālajām spējām, bet arī maģisku pievilcību, kas, savukārt, tik ļoti apbur sievietes.
Daži zinātnieki matu neesamību uz galvas skaidro kā aktīvas prāta darbības iezīmi, savukārt citi pauž uzskatu, ka plikgalvība noris dēļ vīrišķā dzimumhormona testosterona pārpilnības. Sievietēm, kas izvēlas komunikāciju ar šādiem vīriešiem, seksuālo enerģiju saņem salīdzinoši lielāku. Šī iemesla dēļ dāmas bieži vien dod priekšroku matu meistariem-plikgalvjiem.
Plikgalvis, kas tērpts uzvalkā un kaklasaitē, vienmēr ir un paliks pretējā dzimuma acīs par labklājības apliecinājuma indikatoru.
Dažās subkultūrās, piemēram, mūku vidū, matu skūšana ir pienākums - tādējādi vīrietis atsakās no savas personīgās dzīves uztveres un izvēlas dievišķo ceļu ».

VESELAIS SAPRĀTS 

Jāatzīst gan, ka arī plikgalvība mēdz būt dažāda. Aktiera Ģirta Ķestera matu neesamība intriģē. Trampa plankumainā plikgalvība no britalitātes, saprotams, ir attāla. Vienā vai otrā gadījumā mēs diezin vai noskaidrosim plikgalvības iemeslu. Taču Ķesteris to pārvērtis par personīgo imidžu, savukārt prezidenta kungs – par apkārtējo apsmieklu objektu.
Savam vīrietim ieteiktu iesākumā noskaidrot cēloņus un sekas. Ja plikgalvība ir neizbēgama, slēpt to ar ataugušo matu palīdzību nav vajadzības. Ja alopēcija ir neizbēgama, risinājumi ir tikai divi: cīnīties ar to vai arī noskūties pavisam!

PRĀTĪGA PIEEJA PROBLĒMAS RISINĀŠANĀ

Plikgalvības cēloņu pastāv daudz. Pirmais solis pretī problēmas novēršanai ir vizīte pie ārsta-trihologa. Matu izkrišanai mēdz gūt atšķirīgas formas un smaguma pakāpes – tā var būt retikulāra, totāla vai universāla.
Saprotams, ka matu izkrišana ir cilvēka veselības simptomu traucējumi. Trihologs nekad nedarbojas vienatnē, viņa komandā tiek iesaistīts gan zobārsts, gan endokrinologs un pat neirologs. Nenoskaidrojot pilnu ainu, dermatoloģisko ārstēšanu un vēl jo vairāk kosmētisko ārstēšanu uzsākt ir bezjēdzīgi. Tā var būt mazefektīva vai arī tai var būt īslaicīgs efekts.
Izplatītākā ir androgēnā alopēcija. Šī matu izkrišanas forma ir iedzimta vai arī iegūta  periodā, kad būtiski izvirzās vīriešu dzimumhormonu loma. Tā izpaužas klasiskās retikulārās plikgalvības plankuma veidā vai arī kā apaļš plankums parietālajā zonā (ko dēvē arī par «ezeru mežā»). Jums šķiet, ka pietiek uzmest aci uz vectēvu vai tēvu? Mūsdienu zinātne pauž uzskatu, ka gēnu, kurš ir atbildīgs par plikgalvību, precīzāk, par mata folikulas neadektāto reakciju uz vīriešu dzimumhormonu iedarbību, savam dēlam nodod... māte. Tā lūk!


KOSMĒTISKIE RISINĀJUMI

Trihologs ir noskaidrojis problēmu un nozīmējis medikamentozo ārstēšanu - iespējams, ka nākamais solis ir kosmētiskās procedūras un palīglīdzekļi. Te nu palīgā nāk mezoterapija, PRP injekcijas (injekcijas ar pašu asinīm), masāžas, akupunktūras un speciālie aptiekā nopērkamie līdzekļi. Taču visspārskaitītais spēj nevis dziedēt, bet gan palīdzēt atjaunot kādreiz zaudēto, kā arī nedaudz paātrināt jaunu matu ataugšanu.
Visbiežāk stiprais dzimums savas saslimšanas neafišē un problēmu risina, nevienam mājiniekam nezinot. Ziež ingvera sulas, pielieto tautas metodes un pat alu. Visneprogresīvākais risinājums manā skatījumā ir parūkas, pūderi un spreji. Tie visi nostrādā līdz brīdim, kad dodies ar mīļoto meiteni kopā vannoties. Tas ir līdzīgi, kā jūs uzzinātu, ka visu šo laiku viņas krūšturis bija piestūķēts ar vati...
Savukārt vīriešiem paredzētā kosmētika ir drīzāk norma, nevis izņēmums. Nē - masu lietošanas produktiem, jā – profesionālajai un aptiekā nopērkamai kosmētikai. Taču vienīgi pēc konsultācijas ar speciālistu.

JAUNĀKĀS METODES 

HIM – galvas ādas trihopigmentācija, kas līdzinās tetovējumam, vienīgi specifiskāka – procedūra veicama uz galvas, bārdas vai ūsu zonās. Procedūra iemantojusi milzīgu popularitāti eiropiešu vīriešu vidū un tai ir liels pieprasījums ASV, Kanādā un citās attīstītās valstīs. Tas nozīmē, ka nav tālu arī līdz mums. Neatkarīgi no vecuma un matu izkrišanas pakāpes, procedūra veicama uz galvas un sejas.
Pigmentācijas procesā krāsviela tiek ievadīta ādas virsējā slānī ar speciālā aparāta palīdzību mikro punktu veidā. Katrs punkts imitē individuālu noskūtu mata folikulu (skūtā mata efekts), kas kopumā veido vienmērīgi noskūtas galvas ilūziju. Tehnoloģija līdzinās tetovēšanai, taču šajā gadījumā tiek pielietota īpašā aparatūra, adatas un krāsvielas, kas piemēroti tieši galvas ādai ar tās īpatnībām. Šī tehnoloģija palīdz iegūt matu kupluma efektu to retinātajās vietās, kas ir aktuāli ne vien vīriešiem, bet arī sievietēm.


Procedūrai ir pagaidu efekts, un krāsviela, neatstājot ne mazākās pēdas, pēc dažiem gadiem pilnībā izzūd. Tāpēc tā ir ieteicama jebkuram, kas ir saskāries ar matu izkrišanas problēmu. Pacienti ar alopēciju (pilnīgu matu neesamību uz galvas) var iegūt noskūtu matu efektu un gūt jauna veida sajūtas. Nav jābaidās, ka iekrāsotā zona izcelsies uz izkrišanas fona, krāsviela pabalē ātrāk, un to nav vajadzības atjaunot - pēc kāda laika tā izzūd pavisam. Nav panaceja, taču visnotaļ labs risinājums.

MATU TRANSPLANTĀCIJA – kā radikāls veids

Matu transplantācija – visradikālākais veids, kā atjaunot matus ar diagnosticētu plikgalvību. Operācijas būtība ir matu folikulu pārstādīšana no donoru zonas retinātajā zonā. Atkarībā no saslimšanas stadijas, operācija var ilgt no 2 līdz 9 stundām. Parasti par folikulu avotu matu pārstādīšanai kalpo matu pakauša daļa. Transplantācija tiek nozīmēta, ja māc dziļāki matu augšanas retinājumi deniņos un pieres zonā, alopēcijas gadījumā, kā arī ūsu, bārdas un uzacu atjaunošanai.


Ķirurģiskā strip metode (FUT — follicular unit transplantation)

Tehnikas nosaukums cēlies no angļu strip – strīpa. Metodes oficiālais nosaukums – FUT apzīmē «folikulāro vienību transplantāciju». Transplantāta pārstādīšana noris ar iegriezumu palīdzību. No pakauša daļas tiek noņemts neliels ādas fragments, tas tiek sagriezts un sadalīts daļās (graftos) - tas satur nelielu (no 1 līdz 4) matu folikulu grupu. Tieši šie grafti arī tiek problemātiskajās zonās pārstādīti.
Operācija noris vairākos posmos. Vidēji šāda operācija ilgst no 3-4 stundām, var būt nepieciešams divu nedēļu rehabilitācijas periods, taču no klīnikas pacients var doties mājup jau operācijas dienā.
Augstās invazivitātes dēļ metode vairs tik bieži veikta netiek, taču vēl aizvien piesaista noteiktu pacientu loku savas, pirmkārt jau, nelielās operācijas cenas dēļ.

Neķiruģiskā metode (HFE — hand folliclе extraction)

Donoru materiāls tiek iegūts un transplantēts bez iegriezumiem. Tiek izvēlētas patstāvīgas folikulas vai arī to nelielie apvienojumi, kas ar nelielas mikrotūbiņas (mikropanča) palīdzību tiek pārstādītas. Mikropanča diametrs nepārsniedz 0,9 mm.
Operācija ilgst no 3 līdz 10 stundām un noris divos posmos. Iesākumā uz pakauša tiek iegūta donora zona, un tiek izvēlētas veselākās folikulas. Folikulas tiek izņemtas ar mikropanča palīdzību. Otrajā posmā tiek pielietots īpašs instruments – Choi implantieris, ar kura palīdzību, saglabājot dabisko matu slīpuma leņķi, folikulas tiek iedzīvinātas zem ādas noteiktā dziļumā.
Pēc procedūras nav pietūkumu, sāpju sajūtu, ādas nejūtīguma un jutīguma mazināšanās. Pacientam nepaliks rētu nedz donora zonā, nedz folikulu transplantēšanas vietā, turklāt, ja mati turpinās atkāpties vēl arvien, procedūru šādā veidā varēs atkārtot vairākkārt. Šī tehnoloģija šobrīd tiek uzskatīta par visefektīvāko un vismazāk invazīvo. Trūkums – niecīga ekspertu daļa, kas to spētu paveikt.

Kombinētā metode (FUE — follicular unit extraction)

Matu folikulas tie iegūtas bez iegriezumiem - ādā tiek ievadītas ķirurģiski. Operācijas pamatposmi līdzinās metodei, kas tika izskatīta augstāk, taču pastāv arī atšķirības. Proti, ārsts var ņemt folikulas ne vien no pakauša daļas, bet arī krūšu, roku un muguras matainās daļas. Tas sniedz iespēju pārstādīt lielu graftu skaitu, ļaujot panākt lielāku matu kuplumu. Kombinētā metode ir mazāk invazīva, iegriezumi ir ievērojami mazāki, attiecīgi, operācija noris vieglāk, savukārt rehabilitācija - ātrāk un ar mazākām komplikācijām.
Taču ne jau viss ir atkarīgs no transplantēšanas metodes. Pirmkārt, būtiska nozīme ir ārsta kvalifikācijai.
Gaidām to dienu, kad zinātne iemācīsies klonēt klienta matus un implantēt jau tos. Taču pagaidām matu pārstādīšanas procedūras nepilnība ir paliekošās rētas uz donorvielas ādas. Starp citu, augstākminētā trihopigmentācijas procedūra lieliski tiek galā ar šādu rētu kamuflāžu, kā arī sniedz pārstādīto matu zonai vizuālo kuplumu.

KĻŪSTI PAR PLIKGALVI!

Fināla padoms izskanējis augstāk! Būt par plikpauri – nozīmē veselu priekšrocību virkni. Mēdz teikt, ka plikpaurim ir daudz mazāk problēmu. Nav jādomā par šampūnu iegādi, blaugznām, par to, kādu ķemmi lai pērk un ko pasākt ar pirmajām sirmuma pazīmēm. Plikpaurība - tā ir laika un naudas ekonomija. Izvēle ir jūsu ziņā!

Fotogrāfa Andreja Loseviča komentārs. Par plikgalvi savulaik kļuvis pēc paša gribas:
«Ar matu kuplumu vienmēr viss bijis kārtībā, taču jaunības gados - eksperimentu un sevis meklējumu laikā – trijatā ar draugiem reiz ļāvāmies eksperimentiem un viens otru noskuvām... „uz nullīti”. Rezultātā sapratu, ka psiholoģiski ērtāk tomēr jūtos būdams ar īsiem matiem. Vēlreiz noskūties neatteiktos, tomēr no domas aptur pirmkārt jau tas, ka galva nepārtraukti salst, savukārt, apguļoties uz spilvena, nepamet sajūta, ka tā vienmēr it slapja».

Sergejs Kņjazevs, plikgalvis ar 8 gadu stāžu: „Uzreiz jāatzīst, ka mana plikgalvība nav iedzimta, kas ir biežākais iemesls. Manam tēvam, kurš šobrīd ir 75 gadus vecs, ar kuplu frizūru var būt lepns vēl joprojām.
Pēc struktūras biezi un cieti mati man bijuši bērnībā un jaunībā. Atminos frizierus, kas manus matus nereti salīdzinājuši ar stiepli. Aptuveni to pašu teikusi mana matu meistare īsi pirms tam, kad tiku iesaukts armijā. Pie tās pašas meistares bija sanācis frizēties nu jau pēc atgriešanas, taču kopš šī brīža tika konstatēts, ka tādi, kā iepriekš, mani mati vairs nebūs nekad. To struktūra bija mainījusies, tie pamazām sāka atkāpties.Varbūt vaina meklējama Černobiļā, kurā dienēju 1986.gadā vai Krivojrogā, kur ekoloģija nav tā labākā.
Ņemot vērā to, ka retinātu matu problēma uz to brīdi nav bijusi izteikta, pārdzīvojumiem nav bijis pamata – galu galā, vienmēr varēju paeksperimentēt, „kaujas laiku” nomaskējot.

Taču reiz uz sevi spogulī paraudzījos no tāda skatpunkta – tā, ka skatienam pavērās plikgalvība visā tās krāšņumā. Tajā brīdī sapratu, ka nepieciešams rīkoties. Ne uz sekundi nav iešāvusies prātā doma tās ataudzēt un kaut kādā veidā mākslīgi nomaskēt. Esmu pārliecināts, ka visu iespējams atrisināt ar pareizā griezuma palīdzību.

Iesākumā līdzēja matu skūšana „uz nullīti”, taču drīz vien sapratu, ka šādam matu griezumam salonu nepieciešams apmeklēt ik pēc nedēļas, kas nebūt ne vienmēr ir ērti. Reiz tirdzniecības centrā satieku savu «noskūto nelaimes brāli». Viņš atrisinājis problēmu daudz radikālākā veidā, patstāvīgi lietojot skuvekli.

Tā, nu jau astoņu gadu garumā esmu plikgalvis. Nekad neienāktu prātā matu neesamību no apkārtējiem noslēpt. Ja galvaskausa forma ir pareiza, plikgalvība izskatās visai šarmanti. Piemēri atrodami ik uz stūra – tās pašas slavenības. Turklāt, ne reizi vēl neesmu bijis izsmiets. Tieši pretēji – daudzām sievietēm šāds tēls imponē.

Tāpēc aicinu vīriešus, kurus skārusi plikgalvība, paraudzīties uz sevi spogulī citādāk un pamēģināt ar savu izskatu paeksperimentēt. Izmēģiniet padzīvoties noskūti. Ja nu tomēr patiks?! Ja nu nē – vienmēr iespējams ataudzēt to, kas palicis pāti vai arī pielietot kādu radikālāku matu atjaunošanas veidu».Speciālais piedāvājums klientiem no ārzemēm vai citām latvijas pilsētām

19. Decembrī 2016


Kā jums patīk ideja savienot divus labumus? Piemēram uztaisīt kvalitatīvu trihopigmentācijas procedūru pa ļoti labu cenu un apciemot brinišķīgo eiropas pilsētu ar speciālu restorānu kultūru, augstklases SPA, skaisto arhitektūru un vēsturi? Laipni lūgti Rīgā, Latvijas galvaspilsētā! 

Mēs piedāvājam Jums*:

 
  • Besmaksas transferu no līdostas līdz viesnīcai**
  • Vienas nakts izmaksas atmaksu viesnīcā Days Hotel Riga**, kura atrodas 3 minūšu gājienu attālumā no mūsu centra. Jūs varat izvēlēties jebkuras klases numuru (Standart, Comfort, DeLuxe)
  • Bezmaksas trīs ēdienu vakariņas vienai personai no šefpavara Days Hotel Riga restorānā
________________________________________________________________________________
*piedāvājums darbojas pilnas cenas trihopigmentācijas procedūras izpildes gadījumā
**piedāvājums darbojās jūsu pirmo procedūru realizācijas laikā. Lūdzu kontaktējiet savlaicīgi ar mūsu administrāciju (info@pmc.lv), lai noskaidrotu rezervācijas datumus un citu informāciju


Friziera viedolkis par trihopigmentācijas procedūru (L'Officiel, 08.2016)

23. Augustā 2016
Intervija ar pazīstamu frizieri Ivaru Rudzīti (salons Pam Pam), kurš stāsta par matu izkrišanas problēmu, piemērotiem matu griezumiem un trihopigmentācijas procedūru.

LASĪT


Tumšo loku zem acīm kamuflāža

4. Jūlijā 2016
Mikropigmentācija - veiksmīgs striju korekcijas veids.

29. Martā 2016


Paramedicīniskā mikropigmentācija palīdz risināt daudz estētisko problēmu. Viena no tām - strijas (izstaipīta āda pēc dzemdībām, pēc svara zaudēšanas utt.).

Procedūras laikā pigments, kurš speciāli piemeklēts pēc jūsu ādas toņa krāsas, tiek ievadīts bojātās ādas vietā, rezultātā strija paliek vizuāli mazāk pamanāma nokrāsas dēļ un arī gludāka, jo procedūras laikā tiek stimulēta ādas reģenerācija un apasiņošana. Tātad mikropigmentācija ļauj sasniegt dubulto efektu! Šī procedūra ir pavisam nesāpīga. Kontrindikācijas, kā arī pirms un pēc procedūras kopšanas paņemieni ir lidzīgi permanentā grima procedūrai. 

Maksa tiek izrēķināta attiecīgi no darba apjoma un apstrādes laukuma lieluma (70 € par darba stundu). Ir nepieciešamā iepriekšēja konsultācija.


Kvalifikācijas paaugstināšanas kurss. Trihopigmentācija PMC un Beauty Medical

13. Martā 2016


Esam lepni paziņot, kā PMC kompānija kļuva par itālijas kompānijas Beauty Medical ilgtermiņa partneri. Šī kompānija piedāvā savu īpašo un unikālo galvas ādas pigmentācijas tehnoloģiju visā pasaulē. Marta sākumā mūsu speciāliste Kristīna Boļšakova apguva kvalifikācijas paaugstināšanas kursu Milānas Beauty Medical klīnikā un nokārtoja eksāmenu, par kuru saņēma visaugstāko atzīmi no Beauty Medical vadītājās un galvenās pasniedzējas Milenas Lardi.

Atgādinām kā PMC centrā jūs varat veikt jebkuras sarežģītības trihopigmentācijas procedūras.


Trihopigmentācijas procedūra uz nomaksu

11. Janvārī 2016


Ja esat vienmēr gribējāt veikt kvalitatīvu mikropigmentāciju vai trihopigmentāciju, bet jums bija grūti izdalīt no sava budžeta noteiktu summu, tagad jūms palīdzēs īpašais piedāvājums no banka Citadele.
Citadele banka uzsāk unikālu
patēriņa kredīta programmu, ar kuru jūs varat saņemt aizdevumu no 100 eiro par 10 minūtēm, aizpildot pieteikumu pie mums PMC centrā.

Citadeles Ekspress Kredīts - iespēja pacientiem iegādāties pakalpojumus, norēķinoties par tiem pakāpeniski. Ērta kredīta noformēšana 10 minūšu laikā profesionālās mikropigmentācijas centrā "PMC".

Citadeles Ekspress kredīts:

1. Kredītu piedāvā banka - uzticams, godīgs partneris ar lielisku reputāciju.
2. Ātra un vienkārša kredīta noformēšana.
3. Nav nepieciešams nekur doties - kredīta noformēšana profesionālās mikropigmentācijas centrā "PMC".
4. Saprātīgi kredīta nosacījumi.
5. Nav jāveic nekādas papildu maksas - komisija tiek iekļauta kredīta summā.

Nosacījumi kredīta piešķiršanai :

1. Identifikācijas dokuments - pase, ID karte.
2. Regulāri ienākumi Latvijas Republikā.
3. Kredīta termiņš no 3 līdz 60 mēnešiem.
4. Klienta vecuma ierobežojums 18 - 75 gadi.
5. Piešķiramā kredīta summa 100 - 5 000 EUR.
6. Piešķiramā kredīta summa līdz 1 000 EUR klientiem vecumā no 18 - 21 un 70 - 75 gadiem.
7. Ja pakalpojuma summa pārsniedz 1 400 EUR - klienta līdzdalība pakalpojuma apmaksā ir vismaz 10% no pakalpojuma maksas.

.Pigmenta likvidācija ar lāzeri – nekvalitatīva permanentā grima un tetovējumu korekcijas pamatveids.

12. Oktobrī 2014


Speciālie lāzeri permanentā grima un tetovēšanas pigmentu likvidācijai parādījās samērā nesen. Pirms tam, meistara iespējas koriģēt šo vai to darbu bija diezgan ierobežotas, un arī pastāvošas metodes nevarēja nosaukt par pārāk saudzīgiem. Visas metodes bija balstītas uz tīri mehānisko ādas epidermālās kārtas „atvēršanu”, un skābi vai sārmu saturoša preparāta ieviešanu. Preparāts iznīcināja pigmentu kopā ar dermāliem audiem, kas veda pie ilgstošā un smaga dzīšanas procesa bieži vien ar bēdīgām sekām rētaudu formēšanas veidā. Tā saucamie „remūveri” tiek izmantoti arī šodien, tomēr to pielietojums ir iespējams un lietderīgs tikai nelielās ādas zonās un tādos retajos gadījumos, kad lāzers nav spējīgs tikt galā ar doto pigmentu.

Diezgan bieži korekcijas darbiem tika izmantota arī šobrīd samērā pretrunīga nevēlamā zīmējuma kamuflāža ar bēžīgā un baltā pigmenta pielietojumu. Tomēr nevajag cerēt un domāt, kā pārklājot tumšo pigmentu ar bēšo vai balto, jūs varēsiet iegūt krāsu neatšķirīgu no ādas krāsas. Gluži otrādi, uz kamuflāžas vietas var veidoties cits balagāns plaukums, kuru būs ļoti grūti, vai par neiespējami, likvidēt no ādas virsmas vai koriģēt (FOTO 1).

Baltās un bēšā nokrāsas var izmantot tikai tajos gadījumos, ja vajag „pagaismošanas” efektu, un tikai uz nelielām ādas daļām, piemērām, acu zonā (FOTO 2), vai lai „sadalītu” blīvo zīmējumu uzacu zonā (FOTO 3); lai rādītu dzīvāku, dabīgāku efektu.


Tāpēc neodīma lāzera (Nd Yag laser) izmantošana šobrīd ir nevēlamā pigmenta koriģēšanas vai likvidēšanas visefektīvākais pamatveids.

Kā notiek likvidēšana?
Koncentrētas gaismas enerģijas lāzera stars ejot caur uzgaļa lēcu, iegūst noteiktu viļņa garumu, kurai piemīt īpašība ietekmēt pigmenta krāsu ar to pašu viļņa garumu. Pigments akumulē lāzera gaismas enerģiju, no daudzkārtēja temperatūras paaugstinājuma notiek mikro-sprādziens un pigmenta daļiņu sadale un vairākām drupām, kuri turpmāk tiek izvadīti no organisma caur limfvadiem.       
Ir vērts atzīmēt, kā lāzera stars var uztvert ne visu ievadīto pigmentu kopumā, bet tā atsevišķus krāsas komponentus. Tāpēc, jo vairāk nokrāsas ir „iemaisītas” krāsā, jo grūtāk rīt likvidēšanas procedūra. Īpaši tas attiecas uz uzacu krāsām, kur ražotāji bieži izmanto dzeltenos, sarkanos, melnos un baltos pigmentus kopā. Uz bildes var redzēt, ka lāzers vispirms likvidēja melno pigmenta sastāvdaļu un ādā ir palikusi sarkanā sastāvdaļa (FOTO 4).

Organiskas un neorganiskās krāsvielas tiek izvadītas ar dažādu ātrumu.
Izvadīšanas ātrumu arī ietekmē pigmenta daudzums ādā. Ja mēs likvidējam „daudzkārtainās” permanentās uzacis, kuras tika pigmentētas vairākās reizes, seansu daudzums palielinās daudzkārt. Par vienu seansu lāzers ir spējīgs apstrādāt tikai pigmenta augšējo slāni.

Blakusefekti.
Neodīma lāzers neatstāj rētas, jo iedarbojas tikai uz pigmentu un āda netiek bojāta. Tā ir humānāka permanenta grima likvidācijas metode. Tikai apstrādājot zonu ar blīvu nokrāsu ir iespējamās īslaicīgas epidermālā slāņa bojājumu pazīmes ar asins un limfas izdali. Šīs zonas dzīšanas process notiks arī ar kreveles veidošanos. Ir iespējamās arī normālās organisma reakcijas lāzera apstrādes vietā, līdzīgas ar organisma reakcijām uz parasto brūci:
  • Tūska. Dažos gadījumos pēc uzacu zonas apstrādi ar lāzeri, tūska var palikt līdz pat trim dienām un paplašināties arī uz acu zonu.
  • Sarkanums. Mikro-hematomas no asinsvadu iekšējiem bojājumiem lāzera apstrādes vietā (it īpaši plakstiņiem).
  • Depigmentācija („izdegšana”). Daži matiņi uzacu zonā (vairākumā tumšāki) zaudē savu krāsu. Turpmāk matiņus varēs nokrāsot un to dabīgā krāsa atjaunosies pēc kāda laika.
Doto reakciju izpausme ir norma. Reakcijas intensitāte ir atkarīga no likvidējamā pigmenta blīvuma (daudzkārtainība), un organisma individuālām īpašībām un spēju reaģēt uz līdzīga veida traumatizācijām.  

Sarežģīti gadījumi.
Reizē ar augstākminētiem faktoriem, kuri ietekmē pigmenta izvadīšanas ātrumu, ir jāatzīmē arī īpaši sarežģītus gadījumus, kad pigmenta izvadīšana notiek visai grūti, vai ir vispār neiespējama.
  1. Fibrozo audu veidošanās pigmenta ieviešanas vietā.
Ja permanentais grims tika uztaisīts pārāk traumatiski (pārāk dziļi), dzīšanas procesa laikā veidojas rētaudi. Fibrīna šķiedras stipri tur pigmentu, un pat ja to sadala ar lāzeri, pigments nevarēs izklīst. Dotajā gadījumā ir rekomendēts mainīt pēc kārtas lāzera ietekmi un papildus terapiju fibrozo audu atmīkstināšanai.
  1. Baltais pigments.
Permanentā grima krāsās bieži izmanto balto pigmentu, un tā ķīmiskā izcelsme var būt visai dažāda, kā arī reakcija uz dota pigmenta lāzera apstrādi var atšķirties. Ir iespējami trīs reakciju varianti:

A. baltais pigments sasmalcinās bez krāsu izmaiņām un tiek izvadīts.

B. baltais pigments kļūst pelēcīgs vai melns.
Turpmāk tāds pelēcīgs pigments tiek apstrādāts atkārtoti un likvidēts. Bieži vien tas notiek lūpu permanenta grima apstrādes laikā, kurš paliek melns pēc pirmā seansa. Lūpu grima krāsām ir baltā pigmenta liela procentuālā koncentrācija. (FOTO 5) Pelēcīgums var gadīties kad tiek apstrādāts iesārts pārpalikuma pigments uzacu zonā, jo tas satur balto krāsu. Lāzera apstrāde ir parādīta koriģējot sarkanīgas uzacis. (FOTO 6)

C. balts pigments paliek zaļš.
Tāda smaragda nokrāsa diezgan vāji reaģē uz visām turpmākajām lāzera apstrādēm. Ir vajadzīgs speciāls uzgalis, kura nav vairākumam lāzeru no visa latvijas tirgu piedāvājuma.

Lāzera tehnoloģijas pastāvīgi attīstās un jau drīz būs izgudroti aparāti, kas varēs īsā laikā un bez sāpēm likvidēt jebkuras krāsas nevēlamos zīmējumus gan no sejas un no ķermeņa. Tomēr, pirmkārt, ja Jūs izdomājat taisīt permanento grimu, mēs iesakām uzmanīgi pievērsties speciālista izvēlei, kuram Jūs varētu uzticēt šo nopietno lietu, lai pilnība izslēgtu lāzera likvidācijas procedūras vajadzību.